Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Projekt "Szachy w mazowieckiej szkole"


Zapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej do udziału w projekcie

Szachy w mazowieckiej szkole

Przedsięwzięcie "Szachy w mazowieckiej szkole" jest organizowane przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ramach projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole”, realizowanego we współpracy z wojewódzkimi związkami szachowymi, samorządami lokalnymi, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Projekt "Szachy w mazowieckiej szkole" finansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, adresowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych w województwie mazowieckim. Uczestnikami będą nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej – z każdej placówki po 2 nauczycieli. Szczególnie zapraszamy nauczycieli otwartych na nowe metody pracy oraz dbających o swój rozwój zawodowy.

Każda szkoła, która zgłosi się do Projektu otrzyma bezpłatnie sprzęt szachowy, w skład którego wchodzi 15 kompletów szachów dla uczniów i szachownica demonstracyjna.

Rekrutacja placówek do projektu rozpocznie się po konferencji inaugurującej  20 lutego 2018r.

Cele projektu:

  • dostarczenie nauczycielom I etapu edukacyjnego innowacyjnych i efektywnych narzędzi do codziennej pracy z uczniami;
  • zwiększenie umiejętności matematycznych uczniów w zakresie: logicznego i analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów, orientacji przestrzennej i koncentracji;
  • wsparcie społecznego i emocjonalnego rozwoju dzieci.

Realizacja projektu: styczeń - grudzień 2018 r.

1.    Konferencja prezentująca cele projektu, przykłady dobrych praktyk, korzyści płynące z nauki i wprowadzenia gry w szachy w szkole.

2.    Bezpłatne szkolenia dla 100 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej (5 grup w całym województwie).

  • Liczba godzin: 72 – realizowane w trakcie 3 weekendów po 24 godziny dydaktyczne (piątek – niedziela)
  • Miejsce realizacji szkoleń: Wydziały  MSCDN  
  • Termin: marzec – czerwiec 2018. Szczegółowy harmonogram szkoleń będzie przedstawiony na konferencji inaugurującej projekt – 20 lutego.

3.    Realizacja zajęć z uczniami w szkołach od 15.09.2018 r.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rekrutacja do projektu "Szachy w mazowieckiej szkole".

Zasady rekrutacji w MSCDN Wydział w  Ostrołęce, ul. Piłsudskiego 38, 07-410  Ostrołęka [Czytaj więcej...]
 
1.    [Formularz zgłoszenia szkoły]
2.    [Indywidualna karta danych nauczyciela] - obowiązkowy załącznik do Formularza zgłoszenia szkoły.
 
Wypełnione dokumenty rekrutacyjne prosimy przesyłać w formie papierowej do 28 lutego 2018r. na adres Wydziału MSCDN w Ostrołęce, ul. Piłsudskiego 38, 07-410 Ostrołęka  (decyduje data stempla pocztowego).
 
Informacja o zakwalifikowaniu się placówki do udziału w projekcie przesłana będzie mailowo,
do 7 marca 2018r.
 
Szczegółowych informacji udziela:
Koordynator projektu w MSCDN Wydział w  Ostrołęce: Marzena Balcerzak, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 29 744-41-20 w.27

 

mpp