Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Rozstrzygnięcie konkursu "Lekcje o Mazowszu"

Kategoria 7-9 lat
Nagrody:
1.    „Mazowsze w walizkach”, Monika Jaworska i Anna Perkowska, Podstawowa Szkoła Międzynarodowa w Józefosławiu – 2 500 zł;
2.    „Poznajcie z nami Mazowsze”, Sabina Piłat, Szkoła Podstawowa Nr 234 w Warszawie – 1 500 zł;
3.    „Logopedyczna Pyza szuka głoski [š] na Mazowszu”, Monika Witasik, Przedszkole
Nr 157 w Warszawie i Przedszkole Gminne w Chotomowie – 1 000 zł
Wyróżnienia:
•    „Poznajemy Mazowsze”, Małgorzata Kowalak, Szkoła Podstawowa w Staroźrebach;
•    „Mazowsze na talerzu”, Monika Jabłońska, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Płocku;
•    „Magiczne miejsce w sercu Puszczy Kozienickiej - tajemnice Królewskich Źródeł”, Aldona Gębka, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 24 w Radomiu;

Kategoria 10-14 lat
Nagrody;
1.    „A to Mazowsze właśnie…”, Małgorzata Białek, Zespół Szkół Podstawowej Nr 10 w Warszawie i Gimnazjum Nr 27 STO w Warszawie – 2 500 zł;
2.    „Zapomniani… zasłużeni dla Mazowsza”, Małgorzata Kostian i Małgorzata Knap, Szkoła Podstawowa Nr 314 w Warszawie – 1 500 zł;
3.    „Z daleka od serca czyli podróż po zakątkach Mazowsza”, Jadwiga Świderska, Szkoła Podstawowa Nr 8 w Legionowie – 1 000 zł;
Wyróżnienia:
•    „Co słoiczku masz w koszyczku?”, Maciej Dowgiel, Pracownia Filmoznawcza i Medioznawcza, Łódź – wyróżnienie specjalne;
•    „Moje magiczne gniazdo ojczyste, mała ojczyzna – moje Mazowsze”, Łukasz Czudec PKN ORLEN S.A., Płock;
•    „Oj, śliczna to ziemia to nasze Mazowsze!”, Alina Uszyńska, Szkoła Podstawowa Nr 323 w Warszawie;
•    „Czym chata bogata… – czyli o zasobach Mazowsza”, Bożena Grabińska, Gimnazjum w Troszynie;
•    "Warszawska Wisła - skarb czy problem?", Marzena Łazicka, SOSW w Przasnyszu;

Kategoria 15-18 lat
Nagrody:
1.    „Jak zaplanować wirtualne i realne wycieczki po Mazowszu”, Monika Bojko, XCIX Liceum Ogólnokształcące w Warszawie – 2 500 zł;
2.    „Rozwój Mazowsza a fundusze unijne”, Joanna Jaworska, Publiczne Gimnazjum w Karniewie – 1 500 zł;
3.    „Powrócisz tu, gdzie nadwiślański brzeg… Historia, tradycje i współczesność ziemi mazowieckiej”, Jacek Murawski i Joanna Wojtulewicz, XCIX Liceum Ogólnokształcące w Warszawie – 1 000 zł.

Wyróżnienia w kategorii 7-9 lat trzy scenariusze:
•    „O, Mazowsze jakie cudne, gdzie jest taki drugi kraj – mazowieckie pejzaże słowem malowane”, Anna Gajek i Ireneusz Gajek, Gimnazjum Publiczne w Krasnem;
•    „Śladami V-2. Cudowna broń Hitlera na terenie obecnego województwa mazowieckiego w czasie II wojny”, Sławomir Kordaczuk, Muzeum Regionalne w Siedlcach i Janusz Wilczyński, IV Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach;
•    „Walory krajobrazowe województwa mazowieckiego”, Irmina Bryłka, Zespół Szkół Odzieżowych Fryzjerskich i Kosmetycznych Nr 22 w Warszawie.
Nagrodzone i wyróżnione scenariusze znajdą się w specjalnej publikacji, która jeszcze przed nowym rokiem szkolnym trafi do wszystkich szkół Mazowsza.
Więcej na stronie Samorządu Województwa Mazowieckiego

mpp